• تلفنهای تماس
  • ۰۹۱۲۰۳۰۶۴۲۸ - ۰۹۱۲۹۳۲۸۴۷۳

سه شنبه ۲۷ آذر

  • gpuls
  • تلگرام
  • اینستاگرام
  • فیسبوک

شستشو نما

شستشو نما ساختمان

شستشو نما : بهبود ظاهر و ارائه بیرونی ساختمان شما، ایجاد یک تصور مثبت از کسب و کارو زندگی  شما و تحت تاثیر قرار دادن مشتریان بالقوه و مهمانان شما است.

آیا ساختمان شما قدیمی است و از ظاهر ان خسته شدید؟ همه ما می دانیم که یک نمای ساختمان تمیز بسیار بهتر از نمای قدیمی و کثیف است.

با شستشو نما ما می توانیم ساختمان شما را تغییر دهیم. ما دارای دانش گسترده و سال ها تجربه صنعت در تمیز کردن ساختمان بیرونی و حذف لکه ها هستیم . ما می توانیم سخت ترین کارها را انجام دهیم!

اصلا چرا باید یک نمای ساختمان  را از آلودگی پاک کرد؟ واضح ترین دلیل این است که تجسم زیبایی یک ساختمان را بهبود ببخشیم. آیا تا به حال در نمای ساختمانی مشاهده نکرده اید که التان را بد کند و به خودتان گفتید: “چه کسی  این رنگ آجری قهوه ای رو استفاده کرده است .

ولی این که رنگ آجر نیست، این نما سالها از آلودگی شهرها به این وضع در امده است.

این نما ساختمان در حال انتظار برای درخشیدن و تمیز شدن هست .

برای شروع شستشو نما ، قرار دادن بستر یک نمای داخلی می تواند به پیمانکاران و مهندسان اجازه دهد تا بهتر بتوانند پایداری سازه سنگ تراشی را ارزیابی کنند. اغلب لایه های خاک ممکن است که دقیقا اندازه گیری شود که چه تعمیراتی باید در ساختمان انجام شود.
نه تنها تمیز کردن نما باعث میشود که نمای ساختمان در معرض سنگ تراشی قرار نگیرد، بلکه می تواند به جلوگیری از ان کمک کند .

علت اصلی تخریب سنگ تراشی رطوبت است. هنگامی که رطوبت همراه با نمک های محلول، مانند آنهایی که در باران اسیدی و یا در آلودگی های خطرناک گازهای اتمسفری شهری همراه است، این فرسایش سنگ تراشی تسریع می شود. این عناصر می تواند بعضی وقت ها برای تشکیل مایعات خورنده مانند اسید کربنیک یا اسید نیتریک ترکیب شود که می تواند پایدار بودن سیلندرهای سیمان محلول اسید را که با همدیگر سنگ تراشی را نگه می دارند، تضعیف کند. تمیز کردن فاشی نیز از رسوبات سنگین که باعث تخریب مترقی سنگ، سنگ تراشی و سطوح بتن می شود حذف می کند. پیش از انجام یک پروژه تمیز کردن نمای ساختمان، باید چند مورد را در نظر گرفت:

  • هنگامی که تمیز کردن انجام می شود؟
  • چه روش تمیز کردن رخ خواهد داد؟
  • چقدر تمیز کردن انجام خواهد شد؟
شستشو نما

شستشو نما

هنگامی کهشستشو نما و  تمیز کردن انجام می شود یک سوال دوگانه است که شامل :

زمان کار و تمیز کردن باید قبل یا بعد از تعمیرات انجام شود؟

زمان کاربسیار مهم است، زیرا برخی از روش های تمیز کردن باید زمانی اتفاق می افتد که هیچ شکی برای انجماد و یا سرعت بخشیدن به خشک شدن وجود دارد. به عنوان مثال، تمام روش های مبتنی بر آب باید زمانی رخ دهد که هیچ تهدیدی برای انجماد وجود نداشته باشد در حالی که کار تکمیل شده و چند هفته پس از آن است. این به این دلیل است که سنگ تراشی اشباع چندین هفته طول می کشد تا خشک شود. علاوه بر این، برخی از مواد شیمیایی مبتنی بر تمیز کردن مواد را نمی توان اعمال کرد.

زمانی که درجه حرارت بیش از حد گرم است، زیرا روند فرآیند خشک شدن را تسریع می بخشد و مواد شیمیایی ممکن است وقت کافی برای کار درست نداشته باشند. برای ساختمان های بزرگتر، ممکن است پروژه به بخش ها شکسته شود و بیش از یک فصل انجام شود تا بتواند شرایط آب و هوایی را جایگزین کند.

تعیین اینکه آیا تمیز کردن باید قبل یا بعد از انجام تعمیرات دیگر انجام شود کمی دشوار است، زیرا ممکن است حدس زدن زیادی در تصمیم گیری وجود داشته باشد. به طور معمول، بهتر است قبل از انجام سایر کارهای ترمیم ، درز بندی نما سطوح تمیز تری داشته باشیم، زیرا از بین بردن خاک و الودگی، تعیین می کند که چه تعمیراتی باید انجام شود، آسان تر است. همچنین، بهتر است که یک سطح صاف و صحیح را اصلاح یا پاکسازی کنید تا از پاشیدن خاک جلوگیری شود، بنابراین آن را در سنگ تراشی نگه دارید. با این حال، به عنوان برخی از روش های تمیز کردن (مانند تمیز کردن آب و تمیز کردن ساینده) می تواند مشکلات سنگ ساخت موجود (مانند مسائل ضد آب و خمپاره) را از بین ببرد، ممکن است قبل از تمیز کردن این مشکلات بهتر باشد. این چیزی است که پیمانکار یا مهندس کار بر روی پروژه قبل از برنامه ریزی کار باید در نظر بگیرد.

سه بخش اصلی برای پروژه های تمیز کردن نمایه وجود دارد: تمیز کردن مواد شیمیایی، آب و ساینده.

با این حال، برخی از پروژه ها ممکن است نیاز به ترکیبی از روش ها داشته باشند. به عنوان مثال، ممکن است لازم باشد از یک آب خالص غیر شیمیایی شروع کنید تا لایه های بالای خاک را حذف کنید و سپس از پاک کننده شیمیایی برای رنگ آمیزی سنگین تر لایه های پایین استفاده کنید.

اکثر روش های شیمیایی در ساختمان های شهری با رنگ آمیزی گسترده، اغلب نوع با مقادیر سنگین گریس و دیگر ساخت و ساز استفاده می شود.

مهم است که توجه داشته باشیم که اصطلاح “مواد شیمیایی” ممکن است به مواد خطرناک اشاره کند، نه همه محصولات این گروه، خطرناک هستند. حتی چیزی به عنوان بی ضرر به عنوان صابون ظرف در تمیز کردن شیمیایی طبقه بندی شده است. این محصولات با انحلال لکه ها کار می کنند و اجازه می دهد تا آنها به راحتی شسته شوند. برای انواع مختلفی از پاک کننده های شیمیایی وجود دارد: اسیدی، قلیایی، حلال های آلی، و مواد شوینده غیر قابل اشتعال.

پیمانکار یا مهندس اختصاص داده شده به پروژه تمیز کردن نمایه، مواد سنگ تراشی که باید تمیز شوند، مورد بررسی قرار می گیرند و بهترین و موثر ترین محصول را تعیین می کنند.

دو روش اصلی تمیز کردن مواد غیر آهنی بر پایه آب وجود دارد:

خیساندن آب و شستشوی فشار.

شستشو نما :در آب غوطه ور شدن، یک جریان آهسته از آب به طرف نما به منظور خنک کردن و شستشو خاک. اغلب این به دنبال خراش دادن دست با برس است.

این روش در تمام انواع مختلف سنگ و آجر موثر است. با این حال، اشکال در خیساندن آب وجود دارد. همانطور که قبلا ذکر شد، اگر ساختمان مسائل ضد آب بودن را حل نکرده است، احتمال زیاد این است که آب از بین برود و سطح داخلی آسیب دیده شود. همچنین به دلیل آبشار مستمر آب، فرسایش سنگ تراشی وجود دارد. علاوه بر این، روان آب باید کنترل و نابود شود.

تمیز کردن ساینده روش های تهاجمی ترین است، زیرا عمدا لایه ی بیرونی از سنگ تراشی یا بتنی را حذف می کند، در عوض به سادگی تمیز کردن لکه ها را از بین می برد. شستشو شن و ماسه، شن و ماسه مرطوب نمونه هایی از تمیز کردن ساینده می باشد.

در حالی که این روش موثر است، محدودیت های متعددی دارد. برای شروع، روش هایی مانند انفجار شن و ماسه یا شن و ماسه می تواند به مفاصل ملات آسیب برساند و مقدار هدایت مورد نیاز را پس از تمیز کردن پروژه کامل کند.

علاوه بر این، این فرایند می تواند زیر بستر نرم تر را در زیر لایه بیرونی تضعیف کند، که منجر به وخیم تر شدن فضای نمایشی می شود.

این روش شستشو نما فقط در صورتی استفاده می شود که ساختمان تست نقطه ای مناسب انجام داده تا اطمینان حاصل شود که به نمای ساختمان آسیب نمی رساند.

در حالی که توصیه می شود که تمام نمای ساختمان محفوظ بماند تا به طور صحیح در معرض هر گونه مسائل تعمیر و نگهداری قرار گیرد و همچنین حفظ ثبات کلی ساختمان بیرونی، زمان و بودجه برای این امر همیشه امکان پذیر نیست. بسیاری از ساختمان ها تنها برای تمیز کردن نمای جلو یا فقط چند طبقه اول برای صرفه جویی در هزینه در بودجه انتخاب می کنند.

برای ساختمان های با مغازه ها باید توجه داشت که برای حذف سایبان ها و بسته شدن موقت ورودی ها در حین کار انجام می شود. این ملاحظات اضافی ممکن است هزینه کار را افزایش دهد و باید در هر پیشنهاد شما دریافت شود.

اکثر پیمانکاران مایلند که این را اضافه کنند، همچنین قیمت گذاری های جایگزین برای تکمیل یک بخش از ساختمان و کل، به طوری که صاحب ساختمان یا هیئت مدیره می تواند تصمیم آگاهانه بگیرد.

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

بدون دیدگاه

دیدگاه خود را ارسال فرمایید