شستشو نما با واتر جت ایران ارتفاع

شستشو نما با واتر جت : همگام با پيشرفت صنعت و تكنولوژي، نياز به دستگاه ها و تجهيزات متنوع و تك منظوره روزبه روز افزايش مي‌يابد.

علاوه بر اين تنوع، سليقه‌های گوناگون استفاده‌كنندگان و روند به سوي تكامل صنعت ، موجب شده‌اند كه ديگر سيستم هاي توليدي قديمي مانند ماشين هاي تراش معمولي و یا عمل و حرفه ای به صورت دستی پاسخ گوی تغييرات مداوم در تقاضاهاي بازار نباشند.

در طي اين تغيير و تحول سيستم هاي توليدي ، رايانه‌ها نقش بسيار مهمي را در هدايت ، كنترل و پيگيري عمليات مختلف دستي يا ماشيني به عهده گرفته‌اند.

از طرفي، به منظور كاهش خطاهاي انساني و ارتقاي سطح تكرارپذيري و دقت عمل، ربات هاي گوناگوني طراحي و ساخته شده‌اند تا محصولات توليدي از كيفيت و قابليت اطمينان بالايي برخوردار شوند.

يكي از اين دستگاه هاي پيشرفته وكارآمد دستگاه برش به وسيله جت آب (water jet cutting ) می باشد

این موتورهای آبی ، در زمينه تکنولوژی به مدت بيش از يکصد سال استفاده می شده است، بعنوان مثال در زمينه استخراج معدن و ساخت تونل برای سنگ شویی کردن سنگ و زمين ، شستشو نما ی ساختمان از آن استفاده می شده است .

اولين تلاش ها برای بريدن مواد نرم با استفاده از واتر جت از سال ۱۹۶۰ آغاز شده است.

از اواسط دهه هشتاد واتر جت در ترکيب با مواد ساينده برای بريدن مواد سخت مثل فلزات و سنگ ها و پلاستيک ها نیز مورد استفاده قرار گرفت .
هم واترجت و هم لیزر قادرند فلزات و دیگر مواد را برش دهند.

شستشو نما با واتر جت

ولیكن دستگاه‌های واترجت ارزان‌تر از دستگاه‌ لیزر می‌باشند.

این فرآیند برای برشکاری و شیار زنی غیر فلزات متخلخل مانند: چوب , چرم , اسفنج و… مناسب است .

از آن هم چنین برای برشکاری کامپوزیت ها , برداشتن روکش سیم ها و پلیسه گیری استفاده می شود .

این فرایند با بهره گیری از اصل تاثیرات فرسایشی یک جت آب با قطر کم وسرعت بالا کار می کند.

کیفیت لبه های ماشین کاری شده در این فرآیند به طور معمول بهتر از دیگر فرآیند های برشی رایج است .
جت آب یک ابزار برشی است که هرگز کند نمی شود و یا نمی شکند . این فرآیند گرد و غبار تولید نمی کند , پس از این رو خطرات موجود در ماشین کاری کامپوزیت های الیافی و آزبست ها به حداقل می رسند .

ساز و کار واتر جت

شستشو نما با واتر جت : ساز و کار واتر جت از یک باريکه آب، با سرعت بالا که يک ماده ساينده به منظور برش مواد سخت به آن تزريق شده ، تشکيل شده است .

مخلوط آب و مواد ساينده يک بريدگی باريک را روی قطعه کار ايجاد می کند

عنصر کلیدی در این فرآیند آب است که با سرعت ۹۰۰ متر بر ثانیه حرکت می کند و به هنگام برخورد این جریان به سطح قطعه کار ماده بر اثر نیروی آب به سرعت برداشته می شود.

 واترجت شستشوی فشار قوی

شستشو نما با واتر جت : واترجت شستشوی فشار قوی یا همان شوینده فشار قوی با آب پر فشار است که برای شستشوی سطوح مختلف، ماشین آلات و تجهیزات به کار می رود.

واترجت های آب سرد و واترجت های آب سرد و آبگرم از جمله این محصولات است.

این مدل از کارواش های صنعتی با ساختاری صنعتی و با فشار کاری متفاوت تا حداکثر۳۰۰۰ بار فشار کاری ، در صنایع مختلف به کار می رود.

ساختار صنعتی این واترجت ها و امکان تجهیز نمودن این دستگاه های شستشوی فشار قوی به انواع نازل ها، واترجت فشار قوی را به عنوان یکی از اساسی ترین دستگاه نظافت صنعتی بدل نموده است.

پس با پیشرفت صنعت و راحت شدن کار ها استفاده از واتر جت در شستشو نما همان طور که در بالا خواندین باعث صرف انرژی و زمان و هزینه ی کمتر می باشد و هم چنین نماشویی با واتر جت بهتر انجام میشود تا به روش دستی بخواهیم سطوحی را پاک کنیم مخصوصا سطوح غیر قابل دسترس و با آلودگی بسیار ، که شرکت ایران ارتفاع این کار را برای شما راحت می کند .