• تلفنهای تماس
  • ۰۹۱۲۰۳۰۶۴۲۸ - ۰۹۱۲۹۳۲۸۴۷۳

سه شنبه ۲۹ آبان

  • gpuls
  • تلگرام
  • اینستاگرام
  • فیسبوک

درز بندی نما ، آب بندی نما

درز بندی نما ، آب بندی نما بدون نیاز به داربست با استفاده از طناب راپل

درز بندی نما ، آب بندی نما و پرکردن درزها جزء اصول فنی و مهندسی بوده و از اجزای جدانشدنی پروژه ها می باشند .

راه های نفوذ عبارتند ازشکاف‌ها و درزهای موجود در پوسته ساختمان ، درز نمای ساختمان و درزهای پنجره ها  ˓ ضمناً از طریق درب‌ها و پنجره‌ها در زمان باز و بسته شدن نیز نفوذ هوا صورت می‌گیرد.

نشست حرارت به میزان ۲۵٪ از کف درگاه‌ها و ۲۰٪ از بازشوهای دیوار و۱۲٪ از پنجره‌ها و قاب آن ها و ۱۴٪ از کانال‌های تاسیساتی صورت می‌گیرد.

نفوذ هوا (سرد و گرم) و آب  به داخل ساختمان از عمده ترین دلایل کاهش آسایش ساکنین ساختمان می باشد .

این مشکل در کلیه ساختمان های نوساز و کهنه ساز می تواند وجود داشته باشد و مصرف سوخت را تا ۲۵%  بالا می برد .

درز بندی نما ، آب بندی نما

ارایه خدمات آب بندی و درزبندی و غیره در ارتفاع(دسترسی با طناب راپل) :

درز بندی نما ، آب بندی نما ، مقاوم سازی و ضد آب کردن سطوح بیرونی ساختمان در برابر عوامل جوی مانند باد و باران ، بند کشی نمای ساختمان ، پر کردن فاصله بین سنگ ها با ملات هم رنگ  ( برای عدم دیده شدن نما )جهت جلوگیری از نفوذ آب به سطح نما

تعویض بازشوهای کلنگی نمای فریم لس و نمای کرتین وال در ارتفاع با استفاده از تکنیک کار با طناب راپل

تعویض شیشه و آب بندی و درزبندی نمای شیشه ای با چسب های سوپر سیلیکون ، پلی اورتان و غیره مقاوم در برابر uv در ارتفاع بدون داربست (دسترسی با طناب راپل )

سیمان کاری پوششی بدون نیاز به داربست ، لکه گیری و سیمان کاری در ارتفاع با استفاده از تکنیک راپل

بازسازی و ترمیم نمای ساختمان (کامپوزیت پنل آلومینیوم ، نمای فریم لس ، نمای کرتین وال ، لوور آلومینیومی ، شیدر دوکی و غیره )

ضد آب سازی کامل ساختمان ها و سازه ها با فناوری نانو : آب بندی به شیوه آب گریزی (خدمات راپل ، کار با طناب بدون داربست) .

عایق بندی نمای ساختمان

درز بندی نما ، آب بندی نما : عایق حرارتی در ساختمان‌ها عامل مهمی برای رسیدن به آسایش حرارتی برای ساکنان ساختمان است.

عایق حرارتی از خروج گرما از ساختمان و ورود آن به ساختمان جلوگیری می‌کند و تقاضای انرژی را برای سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی کاهش می‌دهد.

این موضوع لزوماً به مباحث تهویه نمی‌پردازد و ممکن است بر سطح عایق صوتی تأثیر داشته باشد یا نداشته باشد. با یک دید سطحی می‌توان گفت عایق فقط به موادی اطلاق می‌شود که برای کاهش سرعت تلفات گرما از آن ها استفاده می‌شود .

عایق بندی نمای ساختمان شامل عایق بندی رطوبت ، عایق بندی حرارت ، عایق بندی صوت (عامل بسیار مهم در کاهش هزینه های انرژی) در ارتفاع با روش راپل

پوشاندن درز انقطاع  نما

درز انقطاع نما فضای خالی  است جهت جدا سازی بین سازه های دو ساختمان ، برای جلوگیری از خسارت و کاهش خرابی ناشی از ضربه ساختمان های مجاور به یکدیگر، به ویژه در زمان وقوع زلزله، براساس آیین نامه ۲۸۰۰ومقررات ملی ساختمان ، ساختمان هایی که دارای ارتفاع بیش از ۱۲ متر یا دارای بیش از ۴ طبقه هستند، باید به وسیله درز انقطاع از ساختمان های مجاور جدا شوند؛ که در موقع زلزله از برخورد دو سازه به هم و ایجاد خسارت مضاعف توسط ضربه سازه ها بهم جلوگیری می نماید.

پوشاندن درز انقطاع ساختمان (کاور کردن به وسیله کار با طناب ، راپل )

بستن درز انقطاع با ورق گالوانیزه ، بستن درزانقطاع با پلاستوفوم ، بستن درزانقطاع با توری مرغی و سیمان کاری  صورت می گیرد .